Сдружението откри сезона за лов на дребен дивеч
Днес в двора на Бельова черква Ловно-рибарското сдружение - Самоков отбеляза своя 130-годишен юбилей и официално откри сезона за лов на дребен дивеч.
Предстоятелят на храма, отец Любомир, отслужи водосвет за здраве и освети знамената на сдружението.
Председателят на Сдружението, Петър Джелепов, поздрави участниците и благодари на Община Самоков и църковното настоятелство за съдействието. Той изтъква, че да си ловец не е само хоби, но и отговорност към природата и опазване на животинския свят.
Сред гостите бе заместник-министърът на земеделието Стоян Тошев, който поздрави ловците за техните отговорности и постижения и ги определи като хора, обединени от общи ценности.
От името на кмета на Община Самоков, инж. Ангел Джоргов, бе прочетен поздравителен адрес, в който се подчертава, че сдружението не само съхранява и развива ловно-рибарската култура, но е и важен партньор в опазването на околната среда, грижата за дивеча, обогатяването на рибните ресурси и възпитанието на млади природолюбители.
Приветствие бе поднесено и от името на инж. Васил Василев – председател на Националното ловно-рибарско сдружение, който връчи почетен плакет на сдружението.
Източник: Община Самоков
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център