Сандански преживя незабравима празнична вечер по повод 150-годишнината на Първо основно училище „Св. Климент Охридски“. Юбилейният спектакъл впечатли с дълбок духовен заряд, силни послания и богат поглед към историята и делото на светеца, чието име училището носи.
Сценичният разказ събра век и половина просвещение в един вдъхновяващ спектакъл, подготвен с много труд и отдаденост. Директорът Виолина Андреева, учениците и сценаристите Илиян и Цветан Тошеви получиха сърдечни благодарности за вложената енергия и талант.
Празничната продукция утвърди училището като духовен център на знание и традиция.
„Да пребъде делото на свети Климент Охридски и да продължи да осветява пътя на IОУ – още по-силен и по-светъл“, пожелаха организаторите.
Честит празник на всички, свързани с дълголетната история на училището!
източник: Община Сандански

Още от България
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център
Беласица започва подготовка за новия сезон
Отборът ще проведе първа тренировка и ще представи състава си пред феновете