В Панагюрище се готвят да отбележат годишнината
Община Панагюрище подготвя специална програма, посветена на 75-ата година от откриването на тракийското златно съкровище край средногорския град.
БТА цитира кметът на Община Панагюрище Желязко Гагов, който посочи, че честванията ще се проведат от 2 до 8 декември под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова.
Той отбеляза, че подобно честване се организира за първи път, а идеята е тържествата да придобият национален мащаб. Обединяваме усилията на няколко културни института - местни, национални и международни, общината и местния бизнес. В началото на декември Панагюрище ще стане средище на тракологията, на знанието за траките - бит, обреди, въоръжение и бойни изкуства, начини за обработка на златото, посочи Гагов.
източник: travelnews.bg

Още от България
Археологическият музей в Сандански на 90 години
Един от най-значимите културни и научни центрове в региона
Фестивалът "И ние можем" събра хора със специални потребности в Банско
Силно послание за приобщаване, творчество и човечност
Кюстендил посреща Празника на черешата с богата програма
Концерти, изложби, дегустации и културни събития ще изпълнят седмицата