Учениците от 12. клас в СУ „Христо Ботев“ – Бобов дол доказаха, че връзката между учител и ученик остава силна дори години след първия учебен ден. На 9 декември зрелостниците направиха нещо изключително трогателно – поканиха своята първа учителка, г-жа Юлия Найденова, да присъства на техния абитуриентски бал през май.
Срещата премина в атмосфера на усмивки, емоции и топли спомени. Учениците си припомниха как г-жа Найденова ги е учила да четат първите букви, да пишат първите думи и най-важното – да вярват в себе си. „Тя е нашият първи учител, човекът, който ни показа пътя към знанието“, споделиха абитуриентите. „Искаме да бъде с нас в този важен момент, защото част от нашия успех е и неин успех.“
Г-жа Найденова прие поканата развълнувана: „Не мога да опиша колко съм щастлива. Вие винаги ще бъдете моите деца.“ Към жеста се присъедини и техният настоящ класен ръководител – г-н Иво Герасимов.
Топлата среща показа, че училището е повече от място за обучение – то е общност, която създава трайни връзки, уважение и благодарност. А предстоящият абитуриентски бал обещава да бъде незабравимо събитие, което ще събере поколения и ще докаже силата на истинските човешки отношения.
източник: СУ "Христо Ботев" - Бобов дол

Още от България
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни