12-годишното дете е с 55% изгаряния и опасност за живота
Апел за кръводаряване за спасяването на 12-годишния Мартин Стойнов отправиха неговите близки. Момчето е настанено в Клиниката по изгаряния на УМБАЛ „Свети Георги“ Пловдив.
В късния следобед вчера на жп гарата в Стамболийски Мартин, заедно със свой приятел, се качили на вагон, за да си направят селфи и били поразени от токов удар от контактната мрежа. Второто момче е получило леки обгаряния.
Детето е с много дълбоки и тежки изгаряния, посочиха от болницата. Лекарите започват операции, за които са необходими големи количества кръв и кръвни продукти. Всеки, който иска да помогне, може да дари кръв. Призив за това отправи в социалните мрежи майката на Мартин.
Служебното лице е било на перона. В този момент дошло дете, което плачейки казало, че нещо гори. Той се затичал и е видял другото дете паднало на земята в пламъци”, разказа Величко Вергов, началник на гарата. И отправи апел към родителите и учителите да обяснят на децата, че това е опасно място.
"Създали сме организация като има дежурни шофьори, които да извозват до Пловдив желаещите да дарят кръв", каза пред Радио Пловдив кметът на Стамболийски Петър Неделев.
Кметът ще разговаря с директорите на училища в общината да организират разговори с децата и да ги призоват да избягват подобни екстремни опити.

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години