Шестима наши представители ще атакуват медалите в Норвегия
Днес в норвежкия град Фьорде започва световното първенство по вдигане на тежести за мъже (надпреварата при жените стартира вчера).
В шампионата ще вземат участие шест български тежкоатлети, а двама от тях - Ангел Русев и Дениз Данев, излизат след часове на подиума в категория до 60 килограма. Данев е в Група "Б", чието начало е предвидено за 13:00 часа. Русев, който не крие амбициите си да се пребори за медал, ще вдига в 20:30 часа
Иван Димов и Габриел Маринов ще се състезават в категория до 65 килограма, световният лидер в тежката атлетика Карлос Насар - в категория до 94 килограма, а Христо Христов също ще се бори за отличие в категория до 110 килограма.
"Ангел Русев има добри позиции и мисля, че може да се бори за медал. По-скромни са позициите на Дениз Данев. Смятаме, че той може да бъде около шесто-осмо място, но ще му бъде трудно. Конкуренцията е много сериозна," заяви преди няколко дни националният селекционер Янко Георгиев
"При 65-килограмовите Иван Димов и Габриел Маринов попаднаха в група "Б", но ако покажат това, което вдигат в залата, също могат да бъдат около шесто-осмо място. При хубаво състезание не виждам кой може да победи Карлос Насар. Христо Христов също има възможност да се бори за медал. Неговите постижения на тренировки са добри и ще се класира добре, ако си реализира възможностите."
*Състезанията ще се излъчват пряко по РИНГ ТВ
източник: Голове, метри, секунди
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от Спорт
Представиха емблемите за Олимпийските и Параолимпийските игри – Алпи 2030
Емблемите включват гама от цветове, вдъхновени от два елемента на планинските райони: светлината и ледът
Втора победа за България в Лига нациите по волейбол при жените /видео/
Нашите момичета повалиха Украйна в пегеймова драма
Бронз за България в щафетата 4х100 метра на Балканиадата
Мъжкият национален отбор се качи на почетната стълбичка във Волос