Жителите ще могат да предадат стари лекарства, бои, химикали и живачни уреди на 7 април
На 7 април 2026 г. (вторник), в часовете от 10:00 до 16:00 ч., на централния площад „Захарий Зограф“ в Самоков ще се проведе кампания за безвъзмездно събиране на опасни битови отпадъци.
Инициативата дава възможност на гражданите да се освободят безопасно от вредни за околната среда материали, като предадат:
- Живак и уреди, съдържащи живак (живачни термометри, прекъсвачи и др.)
- Лакове и бояджийски материали
- Домакински препарати и химикали
- Мастила и замърсени опаковки
- Фармацевтични продукти (лекарства с изтекъл срок на годност)
Кампанията се организира с цел опазване на околната среда и осигуряване на безопасно третиране на опасните отпадъци от домакинствата.
Организаторите призовават всички жители на Самоков да се включат активно и да предадат своите опасни отпадъци по отговорен и екологичен начин.
източник: община Самоков

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години