Безплатни профилактични прегледи в Петрич и Сандански за Деня на здравето
- 6 април, 2025
Инициативата е съвместна - на Община Петрич, Община Сандански и МБАЛ „Югозападна болница"
Безплатни профилактични прегледи организират в МБАЛ „Югозападна болница" – Петрич и Сандански, по случай Деня на здравето.
В двата града ще преглеждат изявени специалисти от столичната болница „Софиямед". Инициативата е съвместна - на Община Петрич, Община Сандански и МБАЛ „Югозападна болница", по повод Деня на здравето – 7 април.
Прегледите ще бъдат в базите на лечебното заведение и в двата града – Петрич и Сандански. Кампанията се осъществява с подкрепата на УМБАЛ „Софиямед", чиито специалисти ще консултират по специалностите гастроентерология - д-р Ренета Живкова, урология- д-р Любен Атанасов и ендокринология- д-р Константин Господинов.
Безплатните прегледи на специалистите от УМБАЛ „Софиямед" в МБАЛ „Югозападна болница"- Петрич, ще бъдат на 9 април (сряда) от 9:00 ч. до 12:00 ч. и от 13:00 ч. до 17:00 ч. в кабинети на ет. 2 (над Приемен блок).
Необходимо е предварително записване на тел. 0879 990749 в дните 7 април (понеделник) и 8 април (вторник) от 10:00 ч. до 15:00 ч.

Още от България
Беласица започва подготовка за новия сезон
Отборът ще проведе първа тренировка и ще представи състава си пред феновете
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.