Предложението за увеличение бе драстично
Съветниците в малката община Бобошево не приеха предложението на администрацията за увеличаване данъка сгради и такса смет за 2025 г. Само двама гласуваха със "за", 8 бяха "против", а един се въздържа.
Предложението за увеличение беше драстично - данъкът сгради да стане 4,5 промила, което е таванът за тази ставка. Самата такса смет е на три зони - за гр. Бобошево от 9 става 15 промила, почти толкова - 15-16 промила, да плащат и в по-големите села, докато в най-малките села, където също се извършва сметосъбиране, от 11 промилите трябваше да станат 19.
Но повечето съветници се противопоставиха, някои имали и личен мотив към администрацията и кмета на Общината Стефан Тачев.
Така Общината ще се натовари финансово за сметосъбирането и транспортирането на отпадъците до депото в Благоевград, за което отиват около 500 000 лева за година. А събираемостта и при старите ставки е около 70% - приблизително 156 000 лева.
източник: БНР

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години