Бобов дол отбеляза 58 години от обявяването си за град
- 28 октомври, 2025
Тържествена сесия, водосвет за здраве и празничен концерт
С тържествена сесия на Общинския съвет започна празничният ден в Бобов дол, по повод 58-ата годишнина от обявяването на града. В заседателната зала председателят на Общинския съвет Красимир Чаврагански поздрави жителите и отправи пожелания за здраве, благополучие и още повече успехи в развитието на общността.
От 16:00 часа празничната програма продължи с водосвет за здраве, отслужен за жителите на града. Кметът на общината Елза Величкова поздрави съгражданите си с тържествено слово, в което изрази благодарност към всички, които с труда и отдадеността си допринасят за облика на Бобов дол. Тя подчерта, че въпреки трудностите, градът продължава да се развива и да се променя към по-добро.
На сцената на амфитеатъра в градския парк своите поздравления отправиха и официалните гости – кметът на Ражан (Сърбия), народният представител Николай Златарски и заместник-областният управител на Кюстендилска област Георги Джоглев.
Празникът завърши с пъстър концерт, който събра жители и гости на града в дух на радост, общност и гордост от постигнатото през годините.
източник: община Бобов дол

Още от България
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни