Бобов дол отбеляза Националния празник на България с поднасяне на венци пред паметната плоча на ул. „27-ми октомври“. Празничният ден продължи с тържествен концерт на сцената пред общината, с участието на учениците от ОУ „Н.Й. Вапцаров“ и самодейни състави при НЧ „Миньор – 2006“.
Кметът адв. Елза Величкова поздрави жителите на общината и всички българи по случай 148-ата годишнина от обявяването на свободна България. Тя подчерта значимостта на деня и отговорността да пазим и предаваме паметта на героите на младите поколения, напомняйки, че свободата не е даденост и трябва да се защитава всеки ден.
„Нека носим България в сърцата си не само днес, а всеки ден! Честит национален празник! Да живее България!“ – завърши кметът своето обръщение.
източник: община Бобов дол

Още от България
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери