В Средно училище „Братя Каназиреви“ в Разлог днес официално бяха открити четири новоизградени спортни площадки. Проектът е реализиран по Програмата на Министерството на образованието и науката за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавни и общински училища за периода 2024 – 2026 г. Инициативата е осъществена с активното съдействие на общинската администрация и народния представител от Разлог Иван Герчев.
Лентата на новите съоръжения бе прерязана от кмета на община Разлог Красимир Герчев, директорката на училището Росица Тумбева и депутата Иван Герчев. Сред гостите на церемонията бяха още заместник-кметовете Гергана Костова и Славчо Фарфаров, както и ученици, учители и родители.
Кметът Красимир Герчев поздрави учениците и им пожела здраве и високи спортни постижения. „С новите спортни площадки училището получава още една възможност да развива физическата култура на своите възпитаници и да създава традиции в спорта“, подчерта той.
Директорът Росица Тумбева благодари на всички, допринесли за реализацията на проекта, и акцентира върху значението на спорта за изграждането на активни, дисциплинирани и здрави млади хора.
Новите площадки ще се използват както в учебния процес, така и за извънкласни дейности, насърчавайки движението и здравословния начин на живот сред учениците.

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център