Източник: Община Самоков
Юбилеят бе отбелязан с богата празнична програма, изпълнена от местни състави и гостуващи читалища от региона
Народно читалище „Искра – 1925“ в с. Горни Окол отбеляза своя вековен юбилей – значим повод за местната общност и за културното развитие на района.
Кметът на Община Самоков инж. Джоргов, заедно със своето семейство, уважи тържеството и отправи поздрав към ръководството на читалището, читалищните дейци и жителите на селото. По време на празника кметът поднесе почетен плакет от името на Община Самоков в знак на признателност към дългогодишната духовна и културна дейност.
Юбилеят бе отбелязан с богата празнична програма, изпълнена от местни състави и гостуващи читалища от региона. Празникът събра поколения читалищни дейци, жители и гости на Горни Окол, които почетоха значимата история и ролята на читалището като център на традиции, култура и общностен дух.
Източник: Община Самоков

Още от България
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро