Събитието се превърна в истинска витрина на българските традиции
Община Кочериново и НЧ „Пробуда 1919“ организираха голям празник по повод Цветница, който събра жители и гости на централния площад „Трети март“.
Събитието се превърна в истинска витрина на българските традиции, обединявайки утвърдени самодейци и млади таланти в обща празнична програма.
Сцената бе огласена от изпълненията на ДВГ „Кочерински славей“ с ръководител Стойка Германова и фолклорния състав при СУ „Христо Ботев“ с ръководител Борислав Мутафчийски.
Публиката се наслади на танците на ФТ „Кочеринка“ и гостуващата формация „Астра“ от Благоевград. Специални аплодисменти получиха най-малките участници от група „Мечо Пух“ на ДГ „Ален Мак“, както и грациозното изпълнение по художествена гимнастика на Мария Момчилова.
Празничната атмосфера бе допълнена от мащабна тематична украса, преобразила града в навечерието на Великден.
Визията на площада, включваща пъстри фигури и флорални акценти, е дело на общинския екип с личния принос на заместник-кмета Ива Черногорска.
От местната администрация подчертаха, че подобни събития са ключови за опазването на културното наследство и създаването на чувство за общност и увереност в бъдещето.

Още от България
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център
Беласица започва подготовка за новия сезон
Отборът ще проведе първа тренировка и ще представи състава си пред феновете
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"