От клуб "Млад планинар" участваха за поредна година в Националния туристически поход
25 деца на възраст от 9 до 16 години представиха Петрич тази година в най-масовата родолюбива туристическа проява.
Община Петрич подкрепи тяхното пътуване и участие. Ботевите поклонници изминаха с дух разстоянието от 120 км – от Козлодуй до вр. Околчица. Децата се завърнаха в родния Петрич с четири специални награди от похода: първо място„Най-дисциплинирана група“; второ място„Спортно-туристически игри“; второ място за сръчно разгъване на палатка и трето място в направление „Художествена самодейност“.
Подписан от кмета Димитър Бръчков всеки един участник в Националния туристически поход „По пътя на Ботевата чета“ получи благодарствен адрес. За клуб „Млад планинар“ кметът подари ново знаме с герба на Петрич и икона на покровителя на града – свети Георги Победоносец. В посрещането на децата и ръководителите днес се включиха родители и много граждани. Уважи ги и председателят на Общински съвет – инж. Светла Данаилова.

Още от България
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери