Децата от НУ "Яне Сандански" откриха поредната си изложба в Разлог
- 13 юни, 2025
Те получиха грамоти и подаръци
Малките художници от НУ „Яне Сандански“, под ръководството на своята вдъхновителка Катерина Карамфилова, откриха поредната си изложба, носеща послание и цвят – „Пътят към доброто“.
В пъстрата експозиция оживяха десетки творби – изящни рисунки върху хартия и стъкло, пейзажи, натюрморти, портрети, както и ръчно изрисувани тениски, превърнали се в част от артистичната визия на събитието. Всяка творба бе пропита с искреност, внимание и обич – към близките, към света и към самото изкуство.
Изложбата имаше своя специална мисия – чрез картини, думи и песни децата да изразят благодарността си към семействата си. С неподправена детска мъдрост те напомниха, че доброто не бива да „спи“, а трябва да бъде „будно“ и действащо във всеки един ден.
На събитието присъства кметът на Община Разлог, инж. Красимир Герчев, който поздрави децата за техния труд, вдъхновение и благородна кауза, пожела на Арт ателие „Акварел“ да продължава своята работа и занапред, а на младите художници - да продължат да творят. В знак на признателност, младите творци му подариха една от своите картини – символичен жест от сърце.
Всеки от участниците получи грамота, подаръци и, разбира се, топли прегръдки – заслужена награда за труда, таланта и добротата, вложени във всяка линия и цвят.
С изложбата „Пътят към доброто“ Арт ателие „Акварел“ за пореден път доказа, че когато децата творят с любов, изкуството се превръща в мост – между сърца, поколения и светове.

Още от България
Сандански отбелязва Еньовден с празнична програма
Празник посветен на българските традиции, билките и здравето
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация