Ученици от СУ „Братя Петър и Иван Каназиреви“ отбелязаха Деня на благодарността с творчески инициативи
„Благодаря“ е повече от дума – тя носи топлина, признателност и положителни емоции. На 11 януари светът отбелязва най-любезния ден в годината, посветен на вълшебната дума, която сближава хората и прави ежедневието по-добро.
По този повод в СУ „Братя Петър и Иван Каназиреви“ бяха организирани разнообразни дейности с учениците по инициатива на училищния психолог Ел. Ченова, с подкрепата на директора Р. Тумбева и заместник-директора С. Крънчева.
Седмокласниците написаха писма до себе си, в които споделиха за какво са благодарни. Шестокласниците изработиха благодарствени картички и изписаха думата „благодаря“ на различни езици. Осмокласниците създадоха „Дървото на благодарността“, а четвъртокласниците изпяха песен за вълшебните думи, оформиха кръг на благодарността и нарисуваха човека, на когото са най-благодарни.
В инициативата се включи и целият екип на училището, който си подари взаимно думи на признателност, споделяйки, че благодарността е нещо, което трябва да се изразява всеки ден.
източник: СУ „Братя Петър и Иван Каназиреви“

Още от България
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро