България
Благоевград
Петрич
Община Петрич посреща втората статуя от Хераклея Синтика
- 3 октомври, 2025
Статуята ще бъде върната в Исторически музей – Петрич днес в 18.00 часа
На 03 октомври 2025г., втората статуя, открита в АНТИЧЕН ГРАД ХЕРАКЛЕЯ СИНТИКА, ще бъде върната утре в Петрич. Статуята е реставрирана и напълно готова, за да остане в постоянната експозиция на Исторически музей – Петрич.
Този процес отне месеци на прецизна и усилена работа.
Кметът Димитър Бръчков ще присъства на официалното представяне на статуята в града и ще посрещне в 18.00 часа научния екип: проф. Людмил Вагалински – ръководител на проучванията в Хераклея Синтика, доц. Христо Попов – директор на НАИМ при БАН д-р Ренета Караманова – реставратор д-р Арина Корзун – изкуствовед
Източник: Исторически музей - Петрич

Още от България
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години
"Непреходна вечност“ превърна Елешница в столица на автентичната носия
Над 145 уникални народни носии от България, Гърция и Северна Македония
Издирваната туристка в Пирин е открита мъртва
В издирването на жената от сутринта се включиха планински спасители от отряда в Банско