Източник: Община Самоков
Кметът на общината беше сред гостите на тържествата
Две села в Община Самоков честваха своя празник в разгара на лятото!
По повод Петровден, в Доспей и Мала църква се проведоха традиционни събори, които събраха жители и гости на празнична трапеза и весело настроение.
Празникът премина с много музика, български песни, кръшни хора и богата фолклорна програма, с участието на самодейни състави и гост изпълнители.
Целта, както всяка година, е съхраняването и опазването на българските традиции и фолклор, които са живата връзка между поколенията.
Кметът на Община Самоков инж. Ангел Джоргов, заедно със семейството си, беше сред гостите на тържествата. Той поздрави организаторите за прекрасната подготовка и пожела на жителите на селата здраве, благополучие и още много поводи за споделена радост и единство.
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център