Първата ни ракета се завърна на корта след дълго лечение на контузия
Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна успешно участието си на тенис турнира от сериите ATP 250 в Бризбейн. В двубой от първия кръг той надигра категорично с 6:3 6:2 за 68 минути игра испанецът Пабло Карено-Буста. и се класира за 1/8-финалната фаза.
Първият сет започна равностойно, но при резултат 3:2 в своя полза Григор направи пробив, който успя да съхрани до края на сета, печелейки с 6:3. Втората част мина под доминацията на хасковлията, който бързо дръпна с 4:0 след два пробива. До края той остана стабилен в подаванията си, печелейки сета с 6:2, с което си осигури крайния успех в мача.
Противник на Димитров на 1/8-финалите ще бъде белгиецът Рафаел Колиньон, а началният час на мача ще бъде обявен допълнително.

Още от Спорт
Втора победа за България в Лига нациите по волейбол при жените /видео/
Нашите момичета повалиха Украйна в пегеймова драма
Бронз за България в щафетата 4х100 метра на Балканиадата
Мъжкият национален отбор се качи на почетната стълбичка във Волос
Турция е първият отбор отпаднал от Световното първенство
Най-бързият гол досега посече южните ни съседи