
Плодовете и зеленчуците са ключови за високоенергийната диета
Ако постоянно ви се случва да изпитвате глад за сладко следобед или да нямате никаква енергия за нормалните неща в ежедневието и работата, значи диетата ви е бедна на енергийни хранителни вещества. Необходима ви е правилната диета за повече енергия, за да си доставите необходимите хранителни елементи за повече енергия и да се предпазите от глад за сладки и вредни храни. Коя е правилната диета за повече енергия? Вижте.
Как да се храните за повече енергия?
Високоенергийната диета не означава задължително висококалорична и богата на вредни храни, напротив. Енергията идва от качествените хранителни вещества и елементи, които се съдържат в правилните за целта храни. От голямо значение е как ще групирате и съчетаете отделните храни, така че едновременно да си доставите необходимата енергия и достатъчен брой калории, така че да поддържате здравословно тегло.
Кои са храните, които носят повече качествена енергия и са част от правилната диета за енергия?
Зеленчуци
Зеленчуците са прекрасен източник на енергия заради богатото наличие на сложни въглехидрати и фибри, даващи усещане за ситост. Най-добрите източници на енергия сред зеленчуците са спанак, зеле, къдраво зеле, броколи, карфиол, чушки, моркови, листни зеленчуци.
Плодове
Плодовете са друг добър източник на енергия благодарение на фибрите, полезните въглехидрати, витамините, минералите и антиоксидантите в тях. Най-добрите източници на енергия сред плодовете са бананите, горските плодове, ябълките, цитрусовите плодове, гроздето, крушите.
Източник: Dnes.bg
Най - четени
Последни
Великден за Карлос Насар и българския спорт!
- 19 април, 2025
Оправдаха бившия словенски премиер по дело за корупция
- 19 април, 2025
Още от Здраве
Здравното министерство предлага вписване на ваксините в здравните досиета
Целта на промяната е да бъде улеснен достъпът до информация за извършените имунизации
Ето защо трябва да приемаме достатъчно витамин К
Ниските нива на витамин К са свързани със слаба памет и намален растеж на нови мозъчни клетки
Колко опасно може да бъде ноосенето на обувки в къщи
Какви микроби внасяме с обувките си