Талантът от Сапарева баня триумфира на шампионата за юноши в Германия
Българинът Георги Джоргов спечели титлата в масовия старт на 12 километра за юноши до 19 години, с което заслужи втори медал на Световното първенство по биатлон до 19 и до 21 години в Арбер, Германия. Преди седмица той стана бронзов медалист в индивидуалната надпревара на 12.5 километра.
Джоргов пропусна една мишена в стрелбата и завърши с време 36:16.4 минути, изпреварвайки Рихардс Лозберс с 10.8 секунди. Латвиецът бе победител пред украинеца Тарас Тарасюк и Джоргов в индивидуалната дисциплина на 12.5 километра, но днес допусна седем грешки в стрелбата и остана втори. За него това е трето отличие, след като бе сребърен медалист и в спринта на 7.5 км.
Третото място остана за финландеца Туомас Латвалахти, който направи три грешки в стрелбата и завърши с 16 секунди зад 18-годишния българин.
На световните финали в дисциплината се включват 60 състезатели, а днес трима не финишираха. Един от тях е дисквалифицираният българин Николай Николов, който допусна 12 грешки в стрелбата.
източник: vesti.bg

Още от Спорт
Пореден исторически мач на Меси класира Аржентина напред
Аржентинската звезда продължава да чупи рекордите
Пирин Благоевград започна подготовка за новия сезон /видео/
Треньорският щаб изведе 29 футболисти на първото занимание
Представиха емблемите за Олимпийските и Параолимпийските игри – Алпи 2030
Емблемите включват гама от цветове, вдъхновени от два елемента на планинските райони: светлината и ледът