Източник: Община Разлог
Училището е единственото на територията на община Разлог, което изпълнява проекти по "Еразъм+"
Професионална гимназия по транспорт – Разлог споделя успех в сферата на международното сътрудничество. През настоящата година училището е единственото на територията на община Разлог, което изпълнява проекти по програма „Еразъм+“ и в двата ключови сектора – „Училищно образование“ и „Професионално образование“.
"Този успех е резултат от последователната работа на екипа по международни проекти и е ясен знак за ангажираността на гимназията към европейските образователни ценности и устойчивото ѝ развитие", заявиха от община Разлог.
В рамките на проект №2024-1-BG01-KA121-SCH-000208407 по сектор „Училищно образование“, учители и ученици от гимназията участваха в образователна мобилност в град Измир, Турция. Проектът е част от дългосрочната акредитация на училището по програма „Еразъм+“.
По време на визитата учениците развиха езиковите и комуникативните си умения, усъвършенстваха способността си да работят в международна среда и натрупаха ценен културен и образователен опит.
Участието в подобни проекти стимулира гражданската активност, насърчава междукултурния диалог и подпомага формирането на широко скроени и социално отговорни млади хора – основна цел на съвременното образование.
"Поздравления! Пожелаваме нови проекти, предизвикателства и постижения, с вяра, че образованието без граници е път към едно по-добро бъдеще", казаха от общината.

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център