България
Смолян
Смолян
Граждани внесоха подписка в ОбС-Смолян за премахване на опасни дървета по бул.“България“
- 18 ноември, 2025
Председателят на Общинския съвет Димитър Кацаров писмено е уведомил кмета Николай Мелемов
Председателят на Общинския съвет Димитър Кацаров писмено е уведомил кмета Николай Мелемов, че в разпоредителния орган е постъпила подписка от жители на града, които искат да се премахнат опасни дървета от бул.“България“, където в момента се извършват ремонтни дейности.Тя е подписана от 83-ма души и е заведена днес в Деловодството на Общинския съвет.
Гражданите сигнализират, че тези дървета нарушават с корените си тротоарното пространство и затова е добре да бъдат отстранени. Хората предлагат да се засадят нови дървета с подходяща коренова система и дървесен вид за градска среда.
Припомняме, че през месец май т.г. на заседание на Общинската комисия по безопасност на движението също беше повдигнат въпроса за премахване на опасни дървета, които ограничават видимостта на водачите на превозни средства край пешеходни пътеки по централния булевард „България“ в града.
източник: община Смолян

Още от България
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери