Първата ни ракета лекуваше контузия повече от три месеца
Григор Димитров ще играе срещу французина Джовани Мпечи Перикар първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в зала от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 6 128 940 евро.
Първата ракета на България ще направи завръщане на корта след три месеца и половина лечение на контузия на гръден мускул. Той не е играл от началото на юли, когато получи травмата в четвъртия кръг на "Уимбълдън".
Заради отсъствието си 34-годишният хасковлия падна на 37-о място в световната ранглиста.
Българинът не се е срещал досега с 22-годишния Перикар, който е 33-и в класацията на АТП, а при успех на старта в дебютния им двубой във втория кръг той ще играе срещу победителя от срещата между номер 11 Даниил Медведев (Русия) и Хауме Мунар (Испания).
Димитров е вицешампион на турнира "Мастърс" в Париж през 2023 година.
източник: БТА
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от Спорт
Представиха емблемите за Олимпийските и Параолимпийските игри – Алпи 2030
Емблемите включват гама от цветове, вдъхновени от два елемента на планинските райони: светлината и ледът
Втора победа за България в Лига нациите по волейбол при жените /видео/
Нашите момичета повалиха Украйна в пегеймова драма
Бронз за България в щафетата 4х100 метра на Балканиадата
Мъжкият национален отбор се качи на почетната стълбичка във Волос