Света Литургия бе отслужена от Негово Високопреосвещенство митрополит Серафим
В навечерието на празника бе отслужена Велика вечеря с петохлебие, а в празничния ден православният храм посрещна вярващи в село Добърско. Тържествената Света Литургия бе отслужена от Негово Високопреосвещенство митрополит Серафим в съслужие със свещеници от епархията и хористи от смесения митрополитски хор.
Ученици от Музикалното училище в Катерини, Гърция гостуваха в Добърско за празника “Сретение Господне”. След празничната Света Литургия, в центъра на селото, възпитаници от Музикалното училище съвместно с школата по гайда към Неврокопска митрополия представиха народни песни от различни гръцки области.
На честването присъстваха Негово Високопреосвещенство митрополит Серафим, игуменът на Рилската света обител Адрианополски епископ Евлогий, свещеници и хористи от Неврокопската епархия, проф. Иван Желев, , зам.- кметът на община Разлог Славчо Фарфаров, кметът на село Добърско Янис Будин, народният представител от 51-вото Народно събрание Иван Герчев и много жители и гости на село Добърско.

Още от България
Осем медала за таекуондо клуб "Хоук" – Банско на международен турнир
Турнирът в Охрид беше последното състезание за клуба през настоящия състезателен сезон
Жълт код за значителни дъждове с гръмотевици в 12 области
Възможни са и градушки
Звездите на театъра озариха Разлог
XI Национални театрални празници завършиха с четири незабравими вечери