Иновативен STEM център отвори врати в ПТГ ,,Никола Й. Вапцаров“ - Самоков
- 12 февруари, 2025
Кметът инж. Джоргов поздрави ръководството и екипа на учебното заведение
СТЕМ кабинетите са оборудвани с интерактивни дисплея, лаптопа, 3Д принтера и скенер, дрон, комплекти по роботика и много други технологии, които ще допринесат за иновациите в обучението на учениците.
Кметът инж. Джоргов поздрави ръководството и екипа на учебното заведение, които с усилия и любов към училището постоянно подобряват материалната база, така че училището да има един съвременен европейски вид. Той каза, че СТЕМ центровете са начинът учениците да имат по-голям интерес към образованието.
Директорът на техническата гимназия приветства всички присъстващи.
,,Това не е просто една модерна среда, а пространство за иновации, открития и бъдещи професионални успехи“, каза в словото си г-н Бързанов.
STEM центърът е изграден с финансиране от Министерството на науката и образованието.

Още от България
Сандански отбелязва Еньовден с празнична програма
Празник посветен на българските традиции, билките и здравето
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация