Турнирът ще се проведе от 11 юни до 19 юли в САЩ, Канада и Мексико
Иранският национален отбор по футбол няма да участва на Световното първенство през 2026 година, обяви министърът на спорта на Иран Ахмад Донямали пред TV2.
Турнирът ще се проведе от 11 юни до 19 юли в САЩ, Канада и Мексико.
„Като се има предвид, че тяхното правителство (на САЩ) уби нашия върховен лидер, при настоящите обстоятелства ние няма да участваме на Световното първенство“, каза Донямали пред телевизията.
Иранският национален отбор трябваше да изиграе и трите мача от груповата фаза в САЩ. Тимът беше в група с Белгия, Египет и Нова Зеландия.
Войната в Близкия изток започна на 28 февруари след провала на преговорите за ядрената програма на Иран. САЩ и Израел удариха Иран, убивайки, наред с други лица, неговия върховен лидер аятолах Али Хаменей. Техеран отговори с атаки срещу Израел и арабските държави от Персийския залив, разпространявайки конфликта отвъд границите си.
източник: БТА

Още от Спорт
Втора победа за България в Лига нациите по волейбол при жените /видео/
Нашите момичета повалиха Украйна в пегеймова драма
Бронз за България в щафетата 4х100 метра на Балканиадата
Мъжкият национален отбор се качи на почетната стълбичка във Волос
Турция е първият отбор отпаднал от Световното първенство
Най-бързият гол досега посече южните ни съседи