Посрещнаха го като герой
Българската звезда във вдигането на тежести Карлос Насар се завърна в родината с третата си световна титла. Щангистът ни спечели историческо злато на Световното първенство във Фьорде, Норвегия. Той завоюва отличието със световен рекорд в изтласкването.
Насар беше посрещнат от близките си и фенове, сред които и много деца, на Правителствения ВИП на летище "Васил Левски"-София под съпровода на гайда и с питка с хляб и сол по стара българска традиция. Феновете скандираха името на българския щангист и изпяха някои от най-популярните си песни в чест на трикратния световен шампион докато той раздаваше автографи и се снимаше за спомен с дошлите да го посрещнат.
"Чувствам се на правилното място, когато съм у дома. Чувствам се добре, чувствам се спокоен. Радвам се, че изпълних това, което обещах", бяха първите думи на шампиона ни на родна земя.
Източник: Нова ТВ
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от Спорт
Представиха емблемите за Олимпийските и Параолимпийските игри – Алпи 2030
Емблемите включват гама от цветове, вдъхновени от два елемента на планинските райони: светлината и ледът
Втора победа за България в Лига нациите по волейбол при жените /видео/
Нашите момичета повалиха Украйна в пегеймова драма
Бронз за България в щафетата 4х100 метра на Балканиадата
Мъжкият национален отбор се качи на почетната стълбичка във Волос