Kметът на община Разлог се включи в екоинициатива по случай Деня на Земята
- 25 април, 2025
Денят беше отбелязан със засаждането на 15 млади дръвчета
По повод Деня на Земята, който отбелязваме на 22 април, кметът на община Разлог инж. Красимир Герчев, заедно със своите заместници инж. Гергана Костова и Славчо Фарфаров, служители на общината и активни граждани, се включиха в екоинициатива, посветена на опазването на природата.
Денят беше отбелязан със засаждането на 15 млади дръвчета, сред които бреза, кестен и американски дъб. Новите дървета вече красят зеленото пространство край МБАЛ „Д-р Асен Велев“.
Дръвчетата са безвъзмездно дарени от Иван и Славчо Палеви – жители на град Разлог, за чиито щедър жест ръководството на общината изказва искрената си благодарност.
Особено вълнуващ момент бе участието на малката Габи, която засади своето първо дръвче – символ на новото поколение, което ще продължи грижата за природата.
"Инициативата е ясен пример как с общи усилия можем да допринесем за по-чист и зелен Разлог, като същевременно насърчаваме устойчивото развитие и даваме добър пример на всички около нас", коментираха от общинска администрация.
Най - четени
Последни
Звездите на театъра озариха Разлог
- 23 юни, 2026
Западна Европа с червен код за опасни горещини
- 23 юни, 2026

Още от България
Жълт код за значителни дъждове с гръмотевици в 12 области
Възможни са и градушки
Звездите на театъра озариха Разлог
XI Национални театрални празници завършиха с четири незабравими вечери
Сандански отбелязва Еньовден с празнична програма
Празник посветен на българските традиции, билките и здравето