Източник: Община Самоков
На срещата присъстваха представители на общини от цялата софийска област
Кметът на Община Самоков инж. Ангел Джоргов взе участие в работна среща, проведена в Областна администрация Софийска област, посветена на организацията и координацията между институциите във връзка с пожароопасния сезон.
По време на срещата бяха обсъдени конкретни мерки за превенция и реакция при възникване на горски и полски пожари, като акцент бе поставен върху необходимостта от засилен контрол, превантивна работа с населението и активно участие на местната власт в опазването на горските територии.
На срещата присъстваха представители на всички общини от региона, както и директорът на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – София област, комисар Георги Иванов, който представи актуални данни за броя на възникналите пожари от началото на сезона, основните причини за тях и нуждата от засилена превенция.
Кметът инж. Джоргов подчерта ангажираността на Община Самоков към опазването на природните ресурси и сигурността на жителите, като представи предприетите до момента действия на местно ниво – почистване на рискови територии и съвместни обходи на Аварийното звено с компетентните институции.
Община Самоков апелира към всички граждани да бъдат отговорни, да не палят огън на открито и при забелязване на дим или пламъци – незабавно да подават сигнал на тел. 112. и Контактния център на Общината.
Източник: Община Самоков
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център