Община Кочериново отбеляза Националния празник на Република България – 3 март, с тържествена церемония и издигане на националния флаг на площад „Трети март“. Десетки граждани се събраха, за да сведат глава в знак на признателност към знайни и незнайни герои, извоювали свободата на Родината.
Събитието бе организирано от Община Кочериново и НЧ „Пробуда“, с участие на 3-то Бригадно командване – Благоевград, което придаде допълнителна тържественост на празника. Венци и цветя бяха поднесени от кмета Станислав Горов, председателя на Общинския съвет Райчо Калайджийски, заместник-кметовете, общински съветници и граждани.
В словото си кметът подчерта значението на 3 март като ден на свободата, геройството и националната отговорност. „Свободата не ни е даденост – тя е наш дълг да я пазим и предаваме на бъдещите поколения“, заяви Горов, отправяйки поздрав към всички жители.
източник: община Кочериново

Още от България
Звездите на театъра озариха Разлог
XI Национални театрални празници завършиха с четири незабравими вечери
Сандански отбелязва Еньовден с празнична програма
Празник посветен на българските традиции, билките и здравето
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината