В него участват всички населени места в подножието на планина "Беласица"
За 12-та поредна година петричкото село Коларово е домакин на „Фестивал на кестена“.
Инициативата е на Природен парк "Беласица", с подкрепата на Община Петрич и Югозападното държавно предприятие, а в събитието участват всички села в подножието на планината.
Фестивалът на кестена показва здравата връзка между природата и хората, живеещи в подножието на Беласица, като представя кулинарната и фолклорна традиция от Подгорието.
В него участват всички населени места в подножието на планината, където местните твърдят, че расте най-вкусният кестен, а жителите на Коларово посрещат хиляди гости от страната и чужбина.
Празникът на кестена в село Коларово ще продължи с богата фолклорна програма на самодейците от целия район.
Източник: БНР

Още от България
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години
"Непреходна вечност“ превърна Елешница в столица на автентичната носия
Над 145 уникални народни носии от България, Гърция и Северна Македония
Издирваната туристка в Пирин е открита мъртва
В издирването на жената от сутринта се включиха планински спасители от отряда в Банско