От същия водоизточник са и селата Мурсалево и Слатино, където вероятно също ще се стигне до режим
Планинското с. Смочево въведе от тази нощ режим на водата заради спадналия дебит на водохващането Робовица, каза за БНР кметът Стефка Зашева.
От същия водоизточник са и селата Мурсалево и Слатино, където вероятно също ще се стигне до режим.
Водохващането Робовица е изграждано в планината преди повече от 70 години. След протести на местните жители в трите села след въвеждането на бедствено положение миналата година беше изработен проект за ремонта му, както и на довеждащия водопровод, за който обаче още не е осигурено финансиране.
Изграден е само временен байпас. Всяко лято тези села бедстват от безводие.

Още от България
Събитие в Сандански поставя началото на безопасната лятна ваканция
Институции обединяват усилия в инициативата "Ваканция, здравей! Да играем безопасно!“
Над 60 велосипедисти се включиха в празнична обиколка на Смолян
Спортна инициатива по повод празника на Обединения град събра участници от всички възрасти
Деца от Рила отбелязаха Еньовден с традиционен венец
Малчуганите преминаха под еньовски венец за здраве и благополучие