Над 100 младежи и мъже се хвърлиха в езерото за изваждането на кръста
Днес отбелязваме един от най-светлите християнски празници – Богоявление (Йордановден), посветен на кръщението на Иисус Христос във водите на река Йордан от Свети Йоан Кръстител.
По традиция, стотици жители и гости на Сандански се събраха, за да станат част от тържествения обичай, който се проведе на езерото в градски парк „Свети Врач“.
Празничният ден започна с тържествена света литургия в храм „Свети Георги“, след която литийно шествие, водено от църковното настоятелство и ръководството на община Сандански, се отправи към езерото.
В ритуала участваха военнослужещи от III-то бригадно командване – гр. Благоевград, както и Общинският духов оркестър „Емил Кирянов“ – Сандански.
След отслужената от отец Йордан Аврамов молитва за здраве и освещаване на водата, над 100 младежи и мъже се хвърлиха в езерото за изваждането на светия кръст, който бе изваден от Лазар Джаков.
След изваждането на кръста смелчаците развълнуваха присъстващите с традиционно мъжко хоро и изпълнение на химна на Република България.
Източник: община Сандански

Още от България
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро