След побоя тя е изпаднала в кома, която продължила 2 месеца
Лекарка от Бургас почина, след два месеца в кома, заради побой от бившия си приятел и колега. Инцидентът е станал на 4 април в заведение, където двамата празнували заедно с други колеги. Помежду им възникнал конфликт, който прераснал във физическа саморазправа. Няколко дни по-късно жената изпаднала в кома, до преди два дни, когато е починала.
Д-р Таня Костадинова е работила в частна болница в Бургас и на 4 април заедно със своите колеги е отишла на заведение, за да отпразнуват Деня на медика. Между нея обаче и бившият ѝ партньор, който работи в същата болница, е възникнал конфликт. Той е прераснал във физическа агресия, като мъжът е нанесъл удари на жената. Няколко дни след това нейното състояние се е влошава. Тя е потърсила медицинска помощ и е настанена за лечение в частно лечебно заведение. По-късно обаче е изпаднала в кома, която продължила 2 месеца.
Преди два дни жената, за съжаление, е издъхнала. Засега се знае, че докторът е отстранен от длъжност. Той вече не работи в частната болница. Бил е задържан за 72 часа, като му е повдигнато обвинение за нанасяне на средна телесна повреда, което обаче може да бъде преквалифицирано, заявиха от Районната прокуратура в Бургас.
Към момента мъжът е с наложена принудителна мярка - забрана за напускане на страната.
Източник: БНТ

Още от България
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години