Следващият съперник на български шампион е хърварският Риека
Лудогорец се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига, след като завърши 2:2 след продължения като гост на Динамо Минск в реванша от първата фаза. Благодарение на победата с 1:0 в първия мач, „орлите“ елиминират беларуския тим с общ резултат 3:2.
Българският шампион стартира добре и поведе в 41-ата минута чрез Ерик Маркуш. След почивката обаче домакините обърнаха резултата – първо Мустафа Джимет изравни в 54-ата минута, а Педро Игор изведе Динамо напред осем минути по-късно.
Домакините продължиха да създават опасности, но мачът влезе в продължения, където Лудогорец показа повече класа. В 100-ата минута Ерик Биле се възползва от грешка в отбраната на домакините и възстанови равенството, което се оказа решаващо за крайния изход. Малко след това – в 103-ата минута – попадение на Вардантян за домакините беше отменено поради засада.
Следващото препятствие за Лудогорец по пътя към групите на Шампионската лига ще бъде хърватският Риека. Преди това тимът от Разград ще се изправи срещу Септември в първия си мач от новия сезон в Първа Лига.
източник: БГНЕС
Най - четени
Последни
Времето на 23 юни 2026 г.
- 23 юни, 2026
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026

Още от Спорт
Представиха емблемите за Олимпийските и Параолимпийските игри – Алпи 2030
Емблемите включват гама от цветове, вдъхновени от два елемента на планинските райони: светлината и ледът
Втора победа за България в Лига нациите по волейбол при жените /видео/
Нашите момичета повалиха Украйна в пегеймова драма
Бронз за България в щафетата 4х100 метра на Балканиадата
Мъжкият национален отбор се качи на почетната стълбичка във Волос