Събитието събира учени и изследователи от цял свят
Днес кметът инж. Ангел Джоргов приветства участниците в 10-та Международна научна конференция „Високи технологии. Бизнес. Общество“, която се провежда в курорта Боровец.
В своето обръщение той подчерта, че винаги му е било приятно да присъства на научни форуми, тъй като те създават платформа за обмен на знания, иновации и добри практики.
Кметът пожела на всички участници успешна и ползотворна работа, като изрази увереност, че дискусиите ще допринесат за развитието на иновативни решения в различни области, включително управлението на отпадъците и устойчивото развитие.
Инж. Джоргов подчерта важността на инвестициите в модерни технологии за рециклиране и повторно използване на ресурсите, с цел опазване на околната среда като даде за пример самоковското депо, което отговаря на екологичните стандарти и се развива в посока ефективно управление на отпадъците.
Конференцията събира учени и изследователи от цял свят, включително Япония , САЩ, Словакия , Сърбия, Казахстан , Грузия, Руска федарация, Хърватска и други, които представят резултатите от своите изследвания по различните научни направления.
Най - четени
Последни
Времето на 23 юни 2026 г.
- 23 юни, 2026
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026

Още от Бизнес
България вече изпреварва три държави в ЕС по стандарт на живот
Страната ни бележи напредък по показателя за реално потребление и се отдалечава от последното място в ЕС
Петролът поевтиня след новината за мирното споразумение
Цената на сорта „Брент“ падна под 84 долара за барел
Илън Мъск е първият трилионер на планетата
Основателят на Tesla и SpaceX циментира статута си на най-богатия човек в света