Традиция от 230 години
Кмет на мексикански град се ожени за кайман, спазвайки една многовековна традиция, предаде Ройтерс. Странният брак бил сключен по време на колоритна церемония в град Сан Педро Уамелула.
Традицията за този род бракове между местния градоначалник и женски кайман, наречен „момичето принцеса“, датирала от 230 години
Специално за сватбата на каймана се дава и женско име. В случая името било Мигелана Естела дел Мар Саватела Рамирес. Като част от ритуала, кайманът е обличан в бяла рокля и церемонията включва парад и танцувално парти, продължаващо три дни, а накрая младоженецът целува булката-кайман.
Според преданията женският кайман символизирал принцеса от индианската общност уаве, докато кметът на града представлявал общността чонтал. Според легендите брак между представители на двете групи символизирал мира и единството.
Източник: Дарик

Още от Развлечение
Легендата Крис Айзък пее за първи път пред българска публика
Четири дни преди да навърши 70 г., Крис Айзък готви букет от най-красивите си и чувствени песни – за първи път пред българска публика
Отбелязваме Деня на българския фолклор
Празникът вдъхновен от идея на ансамбъл "Чинари"
21 юни - Международен ден на йогата
За ползите от йогата за цялостното здраве и благополучие