България
Благоевград
Разлог
Мерки за недопускане на животни на пътното платно обсъждаха в Разлог
- 19 февруари, 2025
Идеята е пътните инциденти да бъдат сведени до минимум
В град Разлог се проведе среща по инициатива на Областно пътно управление- Благоевград и ОДБХ - Благоевград, с участието на зам. кмета на Община Разлог Христо Зайков, началника на РУ на МВР-Разлог Иван Попов, Росен Марков-директор на Областно пътно управление-Благоевград, Георги Бучков (Сектор пътна полиция-Благоевград), директора на ОДБХ-Благоевград д-р Калина Милушева, д-р Димитър Малиновски – главен експерт в ОДБХ-Благоевград, д-р Лилия Кочукова- главен ветеринарен лекар в община Разлог, Георги Пахов и Александър Ваканов- представители на РУ на МВР-Разлог, Стоил Паргов (Областно пътно управление-Благоевград) и местни животновъди.
Бяха обсъдени превантивни мерки за недопускане излизането на животни на пътното платно и предотвратяване на пътни инциденти.
Като втора цел на срещата се обсъдиха отговорностите на животновъдите относно движението на животните и местата за тяхното пашуване.
Срещата бе своеобразен диалог между институции и животновъди, с цел да бъдат набелязани мерките, с които пътните инциденти биха били сведени до минимум.

Още от България
Осем медала за таекуондо клуб "Хоук" – Банско на международен турнир
Турнирът в Охрид беше последното състезание за клуба през настоящия състезателен сезон
Жълт код за значителни дъждове с гръмотевици в 12 области
Възможни са и градушки
Звездите на театъра озариха Разлог
XI Национални театрални празници завършиха с четири незабравими вечери