Протестът ще е тази събота от 10.00 ч. на площада в селото
Тази събота, 2 август, от 10:00 на площада в Големо село ще има протест на местните жители от селата в община Бобов дол срещу нарушенията на намиращия се в близост ТЕЦ „Бобов дол“. Те ще изразят своето недоволство към непрекъснатите твърдения за липса на замърсяване от страна на теца.
Кметът е поканил представители на Централата, за да може искането да се обсъди на място. Все още няма потвърждение дали поканата ще бъде приета. Хората са обезпокоени от честите аварии във въглищната централа и също така от скорошните пожари, единият от които все още продължава. Те се боят следващи пожари да не достигнат до къщите им, съобщават от „Грийнпийс“, които подкрепят протеста на местните жители.
"За съжаление, дори когато нарушенията се отчитат и се налагат санкции, тези санкции често падат или се намаляват в съда. Съдът в Кюстендил като последна инстанция често намалява размера на глобите на ТЕЦ „Бобов дол“. Тази своебразна безнаказаност за замърсителя не спомага за мотивацията му да се модернизира и да спре да замърсява. Време е за ефективни мерки и зелена трансформация на централата", заявиха още от екоорганизацията.

Още от България
Пъстри носии, фолклорни ритми и стотици участници на XV издание на "На армане с тъпане"
Празничната програма започва на 26 юни (петък) от 19:00 часа с концерт на Държавен фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"
Край на проекта "Исторически парк"
Комплексът край село Неофит Рилски беше открит през 2019 г.
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро