Първото ретро изложение на автомобили в Самоков е вече факт!
Над 130 автомобила както на местни участници, така и на гости се включиха в уникалната ретро атмосфера.
Децата също имаха своето специално участие – те рисуваха автомобили, а големият печеливш от томболата си тръгна с чисто нов велосипед.
Всички малки художници получиха подаръци – мини ретро автомобили, любезно осигурени от книжарница "АРЕС".
След изложението, впечатляващо ретро шествие премина по главните улици на Самоков, радвайки жителите и гостите на града.
Купата на кмета бе спечелена от стилния Buick, модел 1963 г.
"Благодарим на клуб "АВАНГАРД" за добрата организация и на всички участници, които направиха този празник на класиката толкова впечатляващ!", казаха от общината.
Източник: Община Самоков

Още от България
Археологическият музей в Сандански на 90 години
Един от най-значимите културни и научни центрове в региона
Фестивалът "И ние можем" събра хора със специални потребности в Банско
Силно послание за приобщаване, творчество и човечност
Кюстендил посреща Празника на черешата с богата програма
Концерти, изложби, дегустации и културни събития ще изпълнят седмицата