Над 30 фолклорни състава се събират на фолклорния фестивал в Самоковско
- 21 юни, 2025
Повече от 400 участници ще присъстват на събитието
Фолклорният фестивал „Доспей пее и танцува и на билки се любува“ събра над 30 фолклорни състава, самодейци и индивидуални изпълнители – повече от 400 участници, обединени от любовта си към българския фолклор и родовата памет.
Секретарят на читалище „Отец Паисий – 1910“ г-жа Елена Ковачка откри събитието с топли думи към всички гости и с благодарност към екипа и доброволците за отличната организация.
Сред официалните гости бяха кметът на общината инж. Ангел Джоргов, заместник-кметът Венета Галева, директорът на финансова дирекция Златка Изова, както и народният представител Валентин Милушев.
„Не съм от Доспей, но имам много приятели оттук. Винаги се връщам с удоволствие, защото тук се усеща духът на общността – силен, сплотен и изпълнен с любов към българщината“, сподели Валентин Милушев.
Кметът на община Самоков инж. Джоргов също поздрави организаторите и участниците и подчерта, че Доспей е едно от четирите села в общината, където ежегодно се провеждат такива фолклорни фестивали.
,,Това е едно прекрасно събитие, което събира на едно място хора от различни поколения – с една обща кауза: да съхранят и предадат българските традиции” - каза кметът.
Приветствие към гостите отправи и кметът на селото Николай Гешев. Той благодари на Община Самоков за подкрепата при осъществяването на фестивала.
Надпреварата ще продължи цял ден, а вечерта гостите ще могат да се насладят на изпълненията на фолклорната певица Радостина Николова.
Най - четени
Последни
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
- 22 юни, 2026
Отбелязваме Деня на българския фолклор
- 22 юни, 2026

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център