Източник: Община Петрич
Община Петрич подкрепи мероятието и тази година
Петрич отново беше отправна точка за вeлообиколка на планина Беласица. Клубът за планинарство и екстремни спортове “Бела екстрийм” организира традиционната обиколка през територията на три държави - България, Гърция и Северна Македония.
Около 180 км е трасето, което изминават участниците.
Инициативният комитет на магистър-фармацевтите даде в Петрич старт на Националната кампания „Фармацевтите от семейните аптеки се грижат за теб – движи се към здравето си!".
В рамките на събитието фармацевтите излязоха извън аптеките, за да консултират на място граждани, да измерват телесни показатели – телесни мазнини и сила на захвата и да напомнят, че имунитетът се изгражда с движение, превенция и навременна грижа. Раздаваха се хранителни добавки, витамини и образователни материали.
Директорът на дирекция “ Хуманитарни дейности” Димитър Чолев поздрави велосипедистите с пожелание за успешна обиколка на прекрасна Беласица.

Още от България
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери