Инициативата се провежда повече от десетилетие
45 зрелостниците в общината, които завършват средното си образование с отличен успех - четирима от ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“, шестима от СУ „Никола Вапцаров“, 26 отличници от ПГ „Пейо Яворов“, трима от ПГМЕТ „Юрий Гагарин“, петима от СУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Първомай и един отличник от СУ „Васил Левски“, с. Коларово. Всички те получиха Плакет „Отличник на ВИПУСК 2025“ и подарък книгата „Духът на Хераклея“.
„Този ден е изпълнен с гордост, признание и надежда. Поздравяваме ви от сърце за постигнатите успехи, за постоянството, труда и волята. Вие оставяте следа със знания, стремеж и упоритост. Петрич се гордее с вашия талант, дух и потенциал. Помнете винаги откъде сте тръгнали и не спирайте да се развивате“, каза президентът на Ротари Атанас Чолаков.
„Всички изпитваме чувство на гордост и удовлетвореност. Имайте увереност на база на наученото, за да продължите житейски и професионално. Носете Петрич в сърцето си. Пожелаваме си да се връщате в Петрич, защото ще бъдете една градивна единица на обществото ни. Разчитаме на вас, Петрич винаги ще ви очаква“, бяха думите на кмета Димитър Бръчков към отличниците.

Още от България
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери