Сградата се преобразява в модерен Дом за възрастни хора
Днес кметът на Община Самоков инж. Ангел Джоргов и заместник-кметът инж. Петър Костов извършиха оглед на напредъка по строително-ремонтните дейности на сградата на бившето училище в село Ковачевци, която се преобразява в нов Дом за стари хора.
Към настоящия момент е завършен ремонтът на покрива, подменена е дограмата на сградата и са инсталирани фотоволтаични системи като част от внедрените мерки за енергийна ефективност.
Успоредно с това е изграден нов водопровод с отклонение от уличната водопроводна мрежа, който ще осигури надеждно и устойчиво водоснабдяване на бъдещата социална услуга.
В следващия етап предстои да започнат дейностите по вътрешния ремонт, които ще включват цялостно обновяване и преустройство на помещенията, така че сградата да отговаря на всички съвременни изисквания за предоставяне на социална услуга.
След приключване на ремонта новият Дом за стари хора ще разполага с капацитет за настаняване на 35 потребители и ще осигурява спокойна, сигурна и достъпна среда за живот и грижа.
Източник: Община Самоков

Още от България
След 15 години започва строежът на депото за отпадъци край с. Джерман
Обществената поръчка за избор на изпълнител е за 3,9 млн. евро
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери