В тренировъчно темпо еврошампионът не остави шансове на родните национали
България започна със загуба участието си в квалификациите за Световното първенство през 2026 г. Пред пълните трибуни на националния стадион "Васил Левски" родните национали бяха разгромени с 0:3 от актуалния европървенец Испания в първия си мач от група E.
Още в четвъртата минута испанците откриха чрез Оярсабал, който се възползва от отлична асистенция на Зубименди. Седем минути по-късно отново Оярсабал можеше да удвои, но Вуцов спаси.
Единственият по-сериозен шанс за нашите се откри пред Радослав Кирилов, който се пребори със защитник на гостите, но за негово съжаление диагоналният му удар срещна гредата. Две минути по-късно Ямал излезе сам срещу Вуцов, но стреля слабо право във българския вратар.
Все пак иберийците стигнаха до втори гол, дело на Кукурея в 30-та минута, а в 38-та Мерино покажи на 0:3. В последните минути на полувремето можеше да падне и четвърти гол, но дебютантът Емил Ценов извади топката от голлинията.
През второто полувреме гостите значително намалиха темпото и доиграха двубоя без да дадат шанс на трикольорите ни да създадат опасни положения пред вратата на Симон.
Следващият съперник на България ще бъде съставът на Грузия, а двубоят в Тбилиси е на 7 септември от 16:00 ч. българско време. За Испания предстои още едно гостуване на Балканите - срещу Турция на същата дата от 21:45 ч. българско време.

Още от Спорт
Представиха емблемите за Олимпийските и Параолимпийските игри – Алпи 2030
Емблемите включват гама от цветове, вдъхновени от два елемента на планинските райони: светлината и ледът
Втора победа за България в Лига нациите по волейбол при жените /видео/
Нашите момичета повалиха Украйна в пегеймова драма
Бронз за България в щафетата 4х100 метра на Балканиадата
Мъжкият национален отбор се качи на почетната стълбичка във Волос