Инициативата е на църковното настоятелство
На празника на светите братя Кирил и Методий, в Самоков бе дадено началото на Неделно училище по вероучение към храм "Рождество Богородично" — Бельова църква.
Инициативата е на църковното настоятелство и неговия председател отец Любомир Мишков, с вдъхновение от желанието за духовно възраждане и съхранение на християнските ценности сред младото поколение.
С тържествен водосвет, отслужи от архиерейския наместник отец Михаил Колев в съслужение с местни духовници, бе даден старт на начинанието. Децата ще бъдат обучавани от дългогодишния учител и богослов г-жа Даниела Йорданова.
Кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов поздрави настоятелството и изрази пълната си подкрепа към инициативата
Отец Любомир сподели, че освен обучение по вероучение, неделното училище ще предлага и грънчарска работилница — красив и древен занаят, чрез който децата ще се докоснат до творческия дух на българската традиция.

Още от България
Страхил Гювийски гостува в Сапарева баня
Писателят и изследовател на Рила разказа истории от планината
PIRIN RUN 2026 събра елита на планинското бягане в Банско
Състезателите премериха сили по 13-километровото трасе с близо 1920 метра положителна денивелация
Безплатна лятна занималня за деца в Сандански
Заниманията ще се провеждат два пъти седмично през юли в Младежкия център