Пространството ще предлага обучения, инициативи и подкрепа за над 400 младежи
В Петрич официално беше открит нов Младежки център – модерно пространство за развитие, вдъхновение и личностна реализация. Той е изграден по проект на Общината с финансиране по Националния план за възстановяване и устойчивост, след реконструкция на помещение в сградата на ГУМ.
Центърът ще обхване над 405 ученици и младежи, като 120 от тях ще преминат обучения за цифрови умения, а 114 ще бъдат представители на уязвими групи. Основната цел е младите хора на възраст между 13 и 29 години да получат достъп до разнообразни дейности, включително международни инициативи.
„Центърът ще бъде ключово и средищно място за младото поколение и двигател на местния преход към работни места“, подчерта при откриването Зорница Авгинова – началник отдел „Европейско развитие и програми“.
Кметът на Петрич Димитър Бръчков допълни, че това е дългосрочна инвестиция в младите хора, която ще осигури партньорства с училища, културни институции и неправителствени организации. Управител на центъра ще бъде Велик Филчев, който изрази увереност, че Петрич ще се нареди сред водещите общини с работещи младежки пространства.
Откриването беше съпроводено с водосвет, отслужен от архиерейския наместник на Петричка духовна околия – иконом Павел Милушев.

Още от България
Рилски спортист с нови успехи в детско-юношеския баскетбол
Купа на България за момчетата до 14 години и бронзови медали за юношите до 16 години
"Непреходна вечност“ превърна Елешница в столица на автентичната носия
Над 145 уникални народни носии от България, Гърция и Северна Македония
Издирваната туристка в Пирин е открита мъртва
В издирването на жената от сутринта се включиха планински спасители от отряда в Банско