България
Благоевград
Разлог
Нов STEM център отвори врати в НУ "Св. Св. Кирил и Методий" в Разлог
- 10 март, 2026
Източник: Община Разлог
Учениците вече имат възможност да развиват знания и умения в областите на науката, технологиите, инженерството и математиката
На 5 март в НУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Разлог беше официално открит новият STEM център, който ще предостави на учениците модерна среда за обучение, експерименти и развитие на практически умения.
Тържественото събитие започна с кратка програма и прерязване на лентата от г-н Ивайло Златанов – началник на РУО – Благоевград, г-жа Гергана Костова – зам.-кмет на Община Разлог и г-н Костадин Кулин – директор на училището, в присъствието на учители, ученици и гости.
Новият център обединява направленията „Математика и технологии“ и „Природни науки“, като създава съвременна учебна среда, оборудвана с модерни технологии за експерименти и практически дейности.
По време на откриването учениците представиха демонстрационни STEM уроци.
В кабинета по „Математика и технологии“ беше изработен модел на ракета с 3D принтер, а учениците изпълниха задача в Scratch на тема „Астронавт“.
В кабинета по „Природни науки“ бяха демонстрирани интересни опити, свързани с основните свойства на веществата.
С новия STEM център учениците вече имат възможност да развиват знания и умения в областите на науката, технологиите, инженерството и математиката в една модерна и вдъхновяваща среда.
Източник: община Разлог

Още от България
Апел към жителите на община Струмяни относно риск от пожари
Община Струмяни апелира към всички жители и гости на общината да бъдат особено внимателни и отговорни
В Банско стартира един от най-големите фестивали за дигитални номади в света
До 30 юни програмата предлага лекции, работилници, нетуъркинг събития, споделени вечери
ТД "Пирин" – Разлог отбеляза 100 години дух, традиции и любов към планината
Кметът връчи юбилеен плакет на председателя Васил Михайлов